Факт за отглеждане на лозя One Is Offer

да бъдат премахнати плевелите, които конкурират и задушават културното растение.

В началото на ноември обикновено вече са обрани късно зреещите десертни и винени сортове. При по-топли есенни дни може да се изчака, за да се натрупат повече захари, но за да се предпази реколтата от загуба при промяната на времето, често се налага по-рано да се приключи беритбата.

Съоръжения за монтаж към трактори Снегорини за трактори

В обратния случай започва напъпването на пъпките и хранителните вещества тръгват.

Засаждането на лозата може да се извърши по няколко начина: в ямки, със садило, с хидробур, чрез отваряне на бразди, с посадъчна машина и др.

Тя може да варира както въз основа на площите, така и на сортовете. Когато не е сигурен, трябва да научи кога в района започват да режат.

Трябва да се научи правилото, че резитбата не е универсална за всички сортове и формировки

При отглеждането върху богати, дълбоки хумусни почви торенето влияе слабо върху развитието и добива лозя на лозата, но най-често тя се отглежда на по-бедни почви в дворовете или около вилите, където торенето има решаващо значение за получаването на повече и по-качествено грозде.

Био торове и стимуланти Гранулирани органични торове Водоразтворими и течни органични торове Виж всички органични и био торове > Семена за картофи Предсеитбени торове Есенни торове Други Други торове

Не са подходящи само заблатените тежки и сбити почви. В сравнение с винените десертните сортове имат по-големи изисквания към почвата и горенето.

За чепове се оставят зрели леторасти, развитити от долните очи на миналогодишните чепове или от лакомци. Желателно е мястото на плодната пръчка да се сменя – последователно от едната и от другата страна на лозата (ако е единичен Гюйо).

Пролетното засаждане се приема у нас като по-масова практика. Най-добре е то да се извърши през втората половина на март и началото на април, щом е възможно да се работи.

Калемът се подготвя като се почисти от листата, петурите се намаляват наполовина, така че да не изискват много хранителни вещества към момента на засаждането.

Когато присаждате на лозовите пръчки, е добре да фиксирате филизите, с които сте работили, на колче, така че да не бъдат нанесени повреди от вятъра или пък животни.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Факт за отглеждане на лозя One Is Offer”

Leave a Reply

Gravatar